Nejnovější příspěvky

Nejnovější příspěvky
Délka dovolené od víkendu do víkendu
Autor: Monika Malá
vloženo: 24. 5. 2018 10:21:45
Zařazení: Dovolená
Dobrý den, pracuju na záchranné službe tedy pracovní dobu máme nepravidelně rozvrženou ve 12hod směnách s nárokem 18.5 dnů 6 týdnů. Můj dotaz je čerpám týden dovolené tedy tři 12 hod směny zaměstnavatel mi dá ale jen volno od soboty do pátku a další víkend už mám napsané služby. Má na to právo, neměla by týdení dovolená být od soboty do neděle? Nemohu jet nikam na dovolenou protože pobyty většinou jsou od soboty do soboty...
RE: Rozdělená výplata ročních odměn 2017 i do roku 2018_náhrada mzdy?
vloženo: 11. 5. 2018 06:16:22
Zařazení: Dovolená
§358 Zákoníku práce Jestliže je zaměstnanci v rozhodném období zúčtována k výplatě mzda nebo plat nebo jejich část, která je poskytována za delší období, než je kalendářní čtvrtletí, určí se pro účely zjištění průměrného výdělku její poměrná část připadající na kalendářní čtvrtletí; zbývající část (části) této mzdy nebo platu se zahrne do hrubé mzdy nebo platu při zjištění průměrného výdělku v dalším období (dalších obdobích). Počet dalších období se určí podle celkové doby, za kterou se mzda nebo plat poskytuje. Do hrubé mzdy nebo platu se pro účely zjištění průměrného výdělku zahrne v rozhodném období poměrná část mzdy nebo platu podle věty první odpovídající odpracované době.
RE: RE: Prohlášení poplatníka daně
vloženo: 19. 3. 2018 06:03:36
Zařazení: Daňové přiznání
Moc děkuju za pomoc.
RE: Prohlášení poplatníka daně
vloženo: 19. 3. 2018 05:42:01
Zařazení: Daňové přiznání
Požádejte o vysvětlení mzdovou účetní, upozorněte ji na neuplatněnou slevu a žádejte o opravu předchozích měsíců v nejbližším měsíci.
RE: Daňové přiznání
vloženo: 7. 3. 2018 06:14:34
Zařazení: Daňové přiznání
V tomto případě není zaměstnankyně podat daňové přiznání,(jedná se o příjmy daněné srážkovou daní) ale Vy v ročním zúčtování nebudete vůbec k potvrzení od druhého zaměstnavatele přihlížet. Pokud by si chtěla zaměstnankyně uplatnit i příjmy a srážkovou daň od druhého zaměstnavatele, může tak učinit pouze prostřednictvím daňového přiznání - viz § 36 odst. 7 Zákona o daních z příjmu.
RE: RE: Daňové přiznání
vloženo: 6. 3. 2018 08:48:27
Zařazení: Daňové přiznání
Zaměstnankyně u nás na HPP a z její mzdy byla strhávána zálohová daň. Donesla mi potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti ...., kde na řádku 3 je vyčíslen úhrn skutečně sražené daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů + potvrzení o pojistném na soukromém životním pojištění. Je povinna zaměstnankyně podat daňové přiznání nebo to vše já vyřídím v rámci ročního zúčtování daní?
RE: Daňové přiznání
vloženo: 6. 3. 2018 06:46:54
Zařazení: Daňové přiznání
Nevím, co máte na mysli "vystavit daňové přiznání" Daňové přiznání si podává poplatník sám na Finanční úřad. Pokud máte na mysli roční zúčtování daně, pak toto provádí zaměstnavatel na základě žádosti zaměstnance a po doložení příslušných dokladů do 15.2. Pokud měla zaměstnankyně příjmy v roce 2017 od jiného zaměstnavatele, které byly zdaněny zálohou na daň a nebyly souběžné ve stejném období s příjmy od Vás , doklady včas předložila, včetně potvrzení o zaplaceném pojistném a pod., pak jste povinna jí roční zúčtování provést. Pokud však měla souběžně s Vámi příjmy od jiného zaměstnavatele (kromě příjmů zdaněných srážkovou daní), je povinna si podat sama daňové přiznání na FÚ.
RE: proplacení dovolené
vloženo: 6. 3. 2018 06:34:05
Zařazení: Dovolená
Zaměstnankyně mohla požádat o čerpání dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení mateřské dovolené, což evidentně neudělala, takže dovolenou bude čerpat až po skončení rodičovské dovolené - § 217 odst. 5 Zák. práce. Dovolenou lze proplatit pouze při skončení prac. poměru - §222 odst. 5 Zák. práce
Dotaz DPH a pojišťovací zprostředkovatel
vloženo: 1. 3. 2018 23:27:54
Zařazení: Daňové přiznání
Dobrý den. Jsem pojišťovací zprostředkovatel a musela jsem se dle zákona přihlásit k DPH. Koupila jsem si auto na IČO a měla jsem pojist.událost kde jsem jako poškozená. Pojišťovna viníka odmítla servisu zaplatit platbu včetně DPH a chce po mně ať uhradím. Nemohu si uplatňovat ale DPH. Podnikám pouze v této činnosti. Jak postupovat dále v jednání s pojišťovnou. Jedná se o docela vysokou částku. Argumentují že jsem prostě plátce DPH.. Děkuji
Krácení dovolené
vloženo: 8. 2. 2018 12:31:53
Zařazení: Dovolená
Dobrý den, ohledně krácení dovolené - naše zaměstnankyně je nemocná od 30.1.2017 do 2.1.2018, tudíž neodpracovala ani těch 21 dní v r. 2017, takže vlastně nárok na dovolenou v r. 2017 nemá žádný, ne? Děkuji ..
|< < 1 2 3 457 458 459 > >|

Nejžádanější knihy
Zákon o kolektivním vyjednávání. Komentář

Petr Tröster, Pavel Knebl



ObjednatOdkaz na e-shop.


Kniha Age management
Age management v organizacích

Hana Urbancová



ObjednatOdkaz na e-shop.


Kniha Výkladová stanoviska AKV
Výkladová stanoviska AKV

Petr Bukovjan


ObjednatOdkaz na e-shop.


Zákon o státní službě. Komentář

Jan Pichrt a kolektiv

ObjednatOdkaz na e-shop.


Další knihy z oblasti práce a mzdaOdkaz na e-shop.